Funda verliest weer…en mist 1.000.000 euro…

Funda, het lijkt Joop Zoetemelk wel, zij hadden de kans om het complete nieuwbouw aanbod via NIKI.nl op hun site te krijgen, missen ze de boot door er geld voor te vragen. Al weer tweede….en dat is niet de eerste keer! Je zou bijna denken dat er niks meer lukt bij Funda.

Wat blijkt uit de verschillende berichten, Funda heeft de mogelijkheid gehad het complete aanbod van NIKI.nl te kunnen ontsluiten, zij vroegen daar blijkbaar meer dan 1.000.000 euro voor (met welke toegevoegde waarde mag je je dan afvragen) maar bleken uiteindelijk niet in staat om de deal te sluiten.

Dat Funda gezien haar marktpositie denkt hier geld voor te vangen lijkt logisch echter dat is wel erg traditioneel gedacht (eigenlijk zelfs, kortzichtig, dom, onbegrijpelijk en zo nog wat superlatieven). Er zijn namelijk een heleboel alternatieven op de markt die wellicht meer mogelijkheden bieden dan Funda. Bovendien zijn de "vind"-posities in Funda niet altijd van dien aard dat je hier blij van wordt als derde aanbieder (zijnde niet NVM). Funda beweert namelijk dat zij ook het complete aanbod bieden en dat klopt maar dan wel pas NA het NVM aanbod.  Nu worden niet alle nieuwbouwwoningen via een NVM makelaar verkocht dus….

Helaas voor Funda bleek JAAP.NL uiteindelijk een beter aanbod te hebben richting NIKI.NL  waardoor ondanks het grote aantal bezoekers op funda.nl het voor NIKI.NL aantrekkelijker was om in zee te gaan met JAAP.NL. Als professionele onderhandelaars (makelaars) verschaft Funda zichzelf een uiterst beroerde onderhandelingspositie voor de toekomst. Ik kan mij goed voorstellen dat in navolging van JAAP.NL, MOVIQ.NL, Zoekallehuizen.nl, miljoenhuizen.nl e.a. nu ook gratis het aanbod van niki.nl (>50% van het totale nieuwbouw aanbod in Nederland en altijd actueel) zullen gaan plaatsen.

 

 

Bookmark and Share

Laat een reactie achter