Web1on1 geeft makelaars extra lucht

Live contact met de bezoekers op de website, de ultieme vorm van "customer service", er zijn wanneer je klant er ook is, je zou er geen winkel meer voor hoeven huren.

In onderstaand filmpje heb ik een gesprek met Erwin van Dijk, medeoprichter van deze dienst. Tijdens het gesprek wordt duidelijk wat Web1on1 precies voor de makelaar kan betekenen.

 

Verkoop geen huis, help een huis te kopen!

Online chat via Web1on1 geeft de bezoeker direct antwoord op zijn vragen, extra informatie of simpelweg assistentie door de bezoeker naar de juiste pagina te leiden.

Eén van de operators bij Web1on1 ziet precies waar de bezoeker zich binnen de site bevind en kan met deze kennis direct de vraag beantwoorden en zo nodig een pagina pushen.
 
Met deze vorm van online dienstverlening kan de operator naast het geven van antwoorden zelf ook vragen stellen om zodoende kennis te maken met deze bezoeker (meer om contextinformatie te verzamelen). Het ontlast het telefoonverkeer, geeft inzicht in de behoeftes van de bezoeker en maakt het mogelijk langer en vaker in contact te treden met potentiële klanten: 24/7.

 

Nieuwbouwdag 2010

Speciaal voor de nieuwbouwdag 2010 hebben Fundament All Media en Web1on1 een actie opgezet, voor € 275,- wordt gedurende 1 maand iedereen op uw projectwebsite welkom geheten en heeft de bezoeker de mogelijkheid direct vragen te stellen aan de chatoperators. Alle vragen worden vervolgens doorgezet naar de projectmakelaar of de betreffende projectontwikkelaar. Mocht u interesse hebben neem contact op met Boris Geheniau.

Succesvol

Jaren geleden hebben we met Fundament All Media ook een dergelijke dienst ingezet bij de gemeente Groningen op hun eLoket (linksonderin).

Het is een groot succes geworden. Daarom denk ik dat web1on1.nl ook een grote behoefte voor de online makelaar kan vervullen. De makelaar kan nu veel langer (virtueel) open zijn, weet wat er leeft onder zijn bezoekers en kan veel meer volume aan vanwege het feit dat een operator van web1on1.nl meerdere bezoekers tegelijk kan helpen en web1on1.nl ook nog eens meerdere operators heeft…

 

Ps.: Overigen ben ik benieuwd wat jullie vinden van het bloggen in de vorm van een video (zoals dit video-interview van Erwin van Dijk).
Vanwege grote drukte – en dus weinig tijd – is deze vorm van berichtgeving over zaken die mij interesseren een uitkomst.
Graag hoor ik wat jullie er van vinden.

Bookmark and Share

Laat een reactie achter